[ 2015.06.06 ] Pierwszy dzień …Rajdu… pełen wrażeń a przed nami drugi!

Co można powiedzieć o pierwszym dniu „Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur” ? Wspaniała Pogoda! Świetne załogi z najdalszych zakątków Polski ale i Litewskie! Program odwiedzin zaplanowanych lotnisk (Szymany, Gryżliny, Olsztyn-Dajtki, Kikity) i rywalizacji w celności lądowań, zrealizowany z sukcesami … dla niektórych (najlepszych) ! A wieczorem przy grillu w Majątku Wajsznory było … muzyczno-wokalnie a nawet bardzo tanecznie!
Można więc śmiało powiedzieć, że pierwszy dzień Rajdu został zakończony zgodnie założonym planem i w nastroju radosnym.
W sobotnie przedpołudnie wylatujemy na lądowisko w Giżach, do sympatycznego gospodarstwa agroturystycznego Ryszarda. Oczywiście w przelocie z Kętrzyna do Giż z niskim poznawczym przejściem nad lotniskiem Mazury Residence k/Giżycka. A po wizycie (z niespodziankami) w Giżach , promocyjno – nawigacyjny przelot nad Oleckiem, Ełkiem, lotniskiem Rostki k/Orzysza, Mikołajkami i Rynem na lotnisko Ketrzyn Wilamowo. Bo po południu będzie ostro … na lotniskowej strzelnicy. Trening a następnie zawody w strzelaniu z pistoletu. Natomiast z niestrzelającymi zaplanowany jest wyjazd do wyjątkowej Manufaktury Ceramicznej w Nakomiadach.
Nareszcie wieczorem , wszyscy odetchną … relaksując się przy grillu na pokładzie i pod żaglami Chopina bazującego w Mikołajkach.
Tyle zapowiedzi! A jak będzie opiszemy!

AKJ

Samoloty w gotowości do startu...

Odprawa pilotów przed wylotem na trasę

Przelot na trasie lotnisko Wilamowo - lądowisko Giże

Pobyt na lądowisku Giże

Przelot trasą nad miastami Olecko, Ełk, Orzysz, lądowisko Rostki, Mikołajki na lotnisko Wilamowo
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt