[ 2015.08.20 ] Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Litwy.... już niedługo

W pierwszy wrześniowy weekend (4-6.09.) odbędzie się kolejny Rajd po lotniskach Litwy. Dla wszystkich pilotów będzie to  znakomita okazja na spędzenie niesamowitego weekendu i przeżycia niezapomnianej przygody. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać najciekawsze lotniska naszych sąsiadów oraz zmierzyć się między innymi na  stoku narciarskim w Druskiennikach. Nie zabraknie też lądowania na celność i zwiedzania zabytków kulturowych dziedzictwa ...

Aeroklub Krainy Jezior wraz z Kauno Aeroklubas już od wielu lat kultywują tradycję odwiedzania lotnisk na Litwie i w ten sposób zacieśnia kontakty z tamtejszymi lotniskami, pilotami oraz załogami. Co roku litewscy gospodarze proponują swoim gościom wiele ciekawych atrakcji. W tym roku odwiedzone zostaną lotniska (lądowiska): Druskienniki, Rudiskes (z którego  nastąpi wypad autokarem do Trok i Wilna), Kaunas i może jeszcze ...

Przygodna rozpocznie się już 4 września, kiedy to na lotnisko Kętrzyn Wilamowo przybywać będą rajdowe załogi. Wieczorem w Tawernie Awiatorów tradycyjnie już nastąpi krótkie spotkanie integracyjne wszystkich uczestników rajdu.. W piątek rano po briefingu, kierunek Druskienniki.
Tu rozpocznie się turystyczna przygoda, a wszystkich uczestników tej niezwykłej eskapady czekać będzie sporo niesamowitej zabawy, dużo radości  i emocji.

Jak zwykle w piątkowy wczesny poranek (4.09.) wylatujemy z Kętrzyna na Litwę . Trwają intensywne rozmowy z naszymi kolegami w Aeroklubie  Kowna co do wyboru lotnisk odwiedzanych. Może tym razem zaczniemy od jednego z lotnisk nad morzem? Tradycyjnie, niezależnie od  wybranej trasy , chcemy w sobotę również odwiedzić  Troki (a tam  zdegustować kibinaj)  a potem  docelowo  do Wilna gdzie po intensywnym zwiedzaniu planujemy spędzenie miłego wieczoru na starówce oraz nocleg.
Ostatnim punktem tegorocznego rajdu tradycyjnie będzie zwiedzanie starego miasta  i przyjacielski relaks u lotniczych przyjaciół z Kowna. 
Koneserzy  piwa, zasiadając w  barku klubowym siedziby Kaunas Aeroklubas będą mogli ... zdegustować oraz  nabyć  dla przyjaciół w Polsce piwo PILOT. Smaczne i dobre na prezenty!

Jeżeli ta wstępna informacja zaintrygował, to czekamy na zgłoszenia.

W zgłoszeniu oczekujemy podania: typ samolotu, możliwa prędkość przelotowa, znaki rejestracyjne, imię i nazwisko pilota, nazwiska członków załogi, telefon kontaktowy pilota oraz adres mailowy dla korespondencji.

AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt