[ 2016.08.20 ] Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Litwy 2016 ... już za chwilę!!!

W pierwszy wrześniowy weekend (2-4.09.) odbędzie się kolejny Rajd po lotniskach Litwy. Dla wszystkich pilotów będzie to  znakomita okazja na spędzenie niesamowitego weekendu i przeżycia niezapomnianej przygody. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać najciekawsze lotniska naszych sąsiadów oraz zmierzyć się między innymi na  stoku narciarskim w Druskiennikach. Nie zabraknie też lądowania na celność i zwiedzania zabytków kulturowych dziedzictwa ...

Aeroklub Krainy Jezior wraz z Kauno Aeroklubas już od wielu lat kultywują tradycję odwiedzania lotnisk na Litwie i w ten sposób zacieśnia kontakty z tamtejszymi lotniskami, pilotami oraz załogami. Co roku litewscy gospodarze proponują swoim gościom wiele ciekawych atrakcji. W tym roku odwiedzone zostaną lotniska (lądowiska):  Druskienniki,  Rudiskes ( z którego  nastąpi wypad autokarem do Trok  i Wilna),  Kaunas i może jeszcze  …

Przygodna rozpocznie się już 1 września, kiedy to na lotnisko Kętrzyn Wilamowo przybywać będą rajdowe załogi. Wieczorem w Tawernie Awiatorów tradycyjnie już nastąpi krótkie spotkanie integracyjne wszystkich uczestników rajdu.. W piątek rano  po briefingu , kierunek Druskienniki.

Tu rozpocznie się turystyczna przygoda, a wszystkich uczestników tej niezwykłej eskapady czekać będzie sporo niesamowitej zabawy, dużo radości  i emocji.

Jak zwykle w sobotni ranek   lot z Druskiennik do  Teresy i Tadeusza  na lotnisko w Rudiskes, gdzie zostaną samoloty. Dalej już autokarem i z przewodnikiem by  odwiedzić  Troki (a tam również zdegustować kibinaj) i docelowo  do Wilna gdzie po intensywnym zwiedzaniu planujemy spędzenie miłego wieczoru na starówce oraz nocleg.
Do samolotów w Rudiskes wrócimy rankiem (po śniadaniu) w niedzielę.

Ostatnim punktem tegorocznego rajdu tradycyjnie będzie zwiedzanie starego miasta  i przyjacielski relaks u lotniczych przyjaciół z Kowna.  Koneserzy  piwa , zasiadając w  barku klubowym siedziby Kaunas Aeroklubas będą mogli  ...zdegustować oraz  nabyć  piwo PILOT. Smaczne i dobre na prezenty!

Jeżeli ta wstępna informacja zaintrygowała , to czekamy na zgłoszenia Waszego udziału!

Bardzo wstępny program Rajdu:

01.09.2016(czwartek)
   
przylot (do zachodu słońca) O 20-stej zgromadzenie załóg Rajdu na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo i integracyjne spotkanie w Tawernie Awiatorów

02.09.2016(piątek)

07.30  - 08.30 -wylot z Kętrzyna na Lotniska Litwy. W tym dniu planujemy Druskienniki i sprawdzian kondycji narciarskiej na stoku w hali (podobnej jak w Dubaju) a dla pozostałych jeszcze nie gotowych sprawdzenia swoich umiejętności z nartami na nogach , spacer (rejs)statkiem piękną rzeką Niemen lub program indywidualny.
Dla chętnych chwila relaksu i nabrania kondycji w "Parku Wodnym" a wieczór w miłym miejscu Druskiennik.

03.09.2016(sobota)

Realizacja programu odwiedzin kolejnych lotnisk (co po drodze to jeszcze … zobaczymy ale docelowo Rudiskes)  i m.in. miejsc takich jak Troki oraz docelowo Wilno.

Intensywne zwiedzanie i wieczór w nastrojowym miejscu , na starym mieście Wilna.

04.09.2016(niedziela)

Odwiedziny Kowna i wypad z lotniska na stare miasto oraz zakupy drobnych upominków.

Ponieważ z naszych doświadczeń wynika konieczność rozstawania się załóg udających się na różne lotniska w Polsce, zakończenie "Rajdu po lotniskach Litwy" nastąpi już w Kownie.

Przewidywany wylot z Kowna ok. godz.15.00 czasu litewskiego t.j. ok. 14.00 czasu polskiego do Kętrzyna gdzie nastąpi podsumowanie i rozwiązanie pozostałej ekipy polskiej Rajdu.

Szczegóły planu rajdu będą dopracowywane stosownie do ilości zgłoszeń, sugestii i oczekiwań zgłoszonych załóg. Ze względów logistycznych, bardzo prosimy o zgłaszanie się do dnia 25.08.2016 na adresy mailowe : biuro@lotniskoketrzyn.pl  oraz równolegle DW: wajsznory@lotniskoketrzyn.pl

W zgłoszeniu oczekujemy podania: typ samolotu, możliwa prędkość przelotowa, znaki rejestracyjne, imię i nazwisko pilota, nazwiska członków załogi, telefon kontaktowy pilota oraz adres mailowy dla korespondencji.
Proszę również o określenie potrzeby zarezerwowania hotelu w Kętrzynie na nocleg z 1/2.09.2016

Koleżanki i koledzy piloci, zapraszam WAS na wspólny towarzysko - przyjacielski wylot na Litwę.  Czekamy na Wasze zgłoszenia!!!

Z lotniczymi pozdrowieniami,

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt