[ 2017.06.14 ] Przygotowania do IX Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur – zakończone!

Już w czwartek po południu (Boże Ciało) rozpoczyna się IX Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur a zakończy się w niedzielę – 18 czerwca. Główną bazą Rajdu tradycyjnie będzie Lotnisko Kętrzyn Wilamowo.

Już zgłoszono 26 załóg (liczba ta jeszcze może ulec zmianie), w tym pięć z Litwy.

W czasie Rajdu planowane jest odwiedzenie lotnisk/lądowisk: Olsztyn Dajtki, Elbląg, Gryźliny, Giże i Kikity oraz lot niskim przejściem nad lądowiskiem Mazury Residence k/Giżycka, Babięta i Mrągowo.

Rajd jest atrakcyjną formą promowania możliwości turystycznych Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Inicjuje grupowe oraz indywidualne przyloty załóg krajowych i zagranicznych na lotniska naszego regionu. To tradycyjne wydarzenie rajdowe samolotów po Warmii i Mazurach stanowi wyśmienite podłoże dla rozwoju turystyki lotniczej i promocji regionu. Jest to również okazja do pokazania licznej infrastruktury lotniczej oraz reklamuje możliwości funkcjonujących lotnisk/lądowisk Warmii i Mazur.

Założeniem Rajdu jest również integracja środowiska lotniczego oraz zacieśnienie międzynarodowej współpracy lotniczej, a dla pilotów poprzez liczne spotkania towarzyskie stwarza możliwość podtrzymywania i poszerzania kontaktów. Kilka dni spędzone w dobrym towarzystwie , z ciekawymi atrakcjami i sprawdzeniem się w konkurencji lądowania na celność w duchu sympatycznej i przyjaznej rywalizacji to okazja do dobrze zrealizowanego dłuższego lotniczego weekendu. Więcej o Rajdzie ... w zadkładce obok ...

Info AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt