[ 2020.06.06 ] Komunikat - Zmiana terminu XII RAJDU PO LOTNISKACH WARMII I MAZUR

Z pewnym żalem ale mając poczucie odpowiedzialności jesteśmy zmuszeni poinformować o przełożeniu terminu planowanego dotychczas Rajdu ... (w dniach 11-14.06.2020)  na   nowy termin tj. w dniach 30.07-02.08.2020 i  zostanie połączony z XXII Międzynarodowym Zlotem Przyjaciół Lotnictwa i Mazur.
Ubolewamy z powodu odwołania tradycyjnego terminu (w okresie Bożego Ciała) naszego przyjacielskiego Rajdu... Przepraszam 33 załogi (w tym 3 z Litwy i 1 z Czech) za  zmianę naszej decyzji i nadzieii na lotnicze przyjacielskie  spotkanie.
Jednak po konsultacjach z Państwowym Inspektorem Sanitarnym  w obliczu potrzeby dezynfekowania pomieszczeń na wszystkich lotniskach, stworzenia warunków do dezynfekcji rąk, maseczki i odstępy w czasie spotkań organizacyjno-towarzyskich  jak i zapowiedz kontroli Rajdu ... uznaliśmy za powód  podjęcia powyższej decyzji. Czynimy to  w interesie gospodarzy lotnisk ale i uczestniczących załóg
Rajd powinien być przyjemnością a nie "teatralną mordęgą". Nie chcemy stać się atrakcją mediów i to nie z powodu naszego hobby.
Informację o nowym terminie naszego spotkania zostaną przekazane do wiadomości publicznej  jeszcze w tym miesiącu. Już dziś zapewniamy , ze będzie to wyjątkowo atrakcyjna  okazja spędzenia pobytu w Krainie Wielkich jezior Mazurskich.
A więc wszystkich (w tym zgłoszone załogi i gospodarzy lotnisk) proszę o zrozumienie naszej przemyślanej decyzji  i bardzo serdecznie pozdrawiam.


Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt