[ 2020.06.17 ] W 2020 roku ... bez Mazury AirShow!!!

Niestety szczególne regulacje prawno-sanitarne  z powodu pandemii koronawirusa jak i mając na względzie bezpieczeństwo  zdrowotne naszych widzów, pilotów, wolontariuszy, przy  zapowiedzianym  braku możliwości uzyskania pozytywnej opinii  Państwowe Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej  dla "Mazury AirShow 2020" jako imprezy masowej, zmuszają  Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior  do jednoznacznego wypowiedzenia się .
W 2020 roku niestety nad  j. Niegocin  - w Giżycku, nie będzie pokazów lotniczych pod nazwą Mazury AirShow 2020. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy dotychczas byli  aktywnie zaangażowani w przygotowania do MAS 2020 ale i wszystkim wspierającym  nasze zamierzenia.
Szczególne słowa uznania i podziękowania nalezą się Burmistrzowi Giżycka , Panu Wojciechowi Iwaszkiewiczowi za zawsze konstruktywną współpracę  i gotowość do szczerej wymiany poglądów tak ważnych przed podjęciem trudnej   dla Zarządu AKJ decyzji.
A więc na 22-gą edycję mazurskich pokazów lotniczych będziemy musieli poczekać  do pierwszego sierpniowego weekendu w 2021 roku.
Jednak by kontynuować tradycję  lotniczych rajdów i  zlotów na Mazurach oraz  podtrzymywać serdeczną więź  z polskimi i zagranicznymi ekipami lotniczymi (tak ważną dla sukcesów mazurskich pokazów) , przygotowujemy XXII MIEDZYNARODOWY ZLOT PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR którego organizacje  rozważamy  alternatywnie w dniach 29.07-02.08.2020  lub w dniach 05-09.08.2020. Ostateczna decyzja zapadnie jeszcze w czerwcu po konsultacji z organizacyjnymi partnerami i lokalnymi władzami samorządowymi.
Wszystkich miłośników  lotnictwa na Mazurach zapewnimy wiele możliwości kontaktu z załogami Zlotu i poznania ich samolotów. Natomiast uczestnikom Zlotu zapewnimy wiele ciekawych mazurskich atrakcji wg odrębnego programu.
Przepraszamy zawiedzionych odwołaniem  mazurskich pokazów  i  prosimy o życzliwą wyrozumiałość dla decyzji Zarządu AKJ.
Do zobaczenia podczas XXII MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA i MAZUR!!!

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt