[ 2010.04.19 ] Z powodu lotniczej katastrofy prezydenckiego samolotu…. odwołujemy zaplanowaną na 1 maja imprezę pn."Lotniczą Majówkę z Wojskiem"
Tragiczna katastrofa rządowego samolotu TU-154 rankiem o 08:58 10 kwietnia 2010 r. wstrząsnęła wszystkie środowiska lotnicze, społeczeństwem w naszym kraju i zasmuciła ludzi wrażliwych w wielu krajach świata. Nieodwracalna i niewyobrażalna tragedia dla 96 rodzin ofiar tego dramatu nie może pójść w zapomnienie! Nie nam to oceniać co się zdarzyło i dlaczego tyle niezwykle wartościowych osób zginęło ale możemy, powinniśmy, musimy ten narodowy dramat i jego ofiary upamiętnić dla współczesnych i przyszłych pokoleń!
W niedzielę zakończyła się narodowa żałoba! W wielu miejscach Polski (w rodzinnych stronach) trwają pogrzeby ofiar tragicznej katastrofy! Mając w pamięci wielki narodowy dramat, chcemy na lotnisku Kętrzyn Wilamowo w ramach "Plenerowej Galerii Pamięci" odsłonić obelisk zadedykowany "Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, Ministrom, Parlamentarzystom, Dowódcom Sił Zbrojnych, Duchowieństwu – 96 ofiarom lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem".
Uroczystości, w ramach których odbędzie się Apel Pamięci, odsłonięcie obelisku, złożenie wiązanek kwiatów, uczczenie salwą honorową i nabożeństwo ekumeniczne, zostały zaplanowane na 7 maja 2010 r. o godzinie 14:00 na lotnisku Wilamowo.
Informując o naszej inicjatywie upamiętnienia ofiar tragicznej katastrofy, niniejszym listem otwartym pragniemy zaprosić na zaplanowane uroczystości społeczeństwo Warmii i Mazur, obywateli naszego kraju, delegacje wszystkich instytucji i organizacji lotniczych których ten dramat niezwykle poruszył i chcielibyście swoim uczestnictwem oddać w tej symbolicznej formie hołd pamięci uczestnikom ostatniego narodowego dramatu.
Do zobaczenia na uroczystościach w dniu 7 maja br.
Z wyrazami wielkiego smutku i głębokiej zadumie,

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

Mazury,19 kwiecień 2010 r.


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt