[ 2009.03.24 ] Mazury jednym z 7 cudów świata!
Wielbicieli Krainy Wielkich Jezior Mazurskich nie trzeba przekonywać, że jest ona jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Jednak dzięki plebiscytowi fundacji New7Wonders pojawiła się szansa, by przekonać o tym cały świat.
 
Fundacja New7Wonders jest organizatorem międzynarodowego plebiscytu, który ma na celu wyłonić Siedem Cudów Natury. Wśród 261 nominowanych miejsc są zakątki z całego świata, w tym Puszcza Białowieska oraz Mazury.
 
Aeroklub Krainy Jezior, który od wielu lat zaangażowany jest w promocję Mazur, zarówno w Polsce, jak i na świecie, mocno trzyma kciuki, by dzięki konkursowi o wyjątkowości regionu dowiedziała się jak najszersza, międzynarodowa społeczność. Dla nas Wielkie Jeziora Mazurskie są cudem natury, gdy patrzymy na nie z okien samolotów, lub gdy na tle pięknego mazurskiego krajobrazu podziwiamy podniebne akrobacje. W północno-wschodnim zakątku naszego kraju mamy prawdziwy skarb, królestwo wyjątkowej przyrody i miejsce piękne o każdej porze roku. Na pewno zasługuje na tytuł jednego z Siedmiu Cudów Natury, ale sukces ten wymaga poparcia mazurskiej kandydatury w internetowym głosowaniu.
 
Każdy z internautów może oddać jednokrotnie głos aż na siedem miejsc. Wystarczy wejść na stronę www.mazurycudnatury.pl (stworzoną specjalnie na tę okazję) i kierować się podanymi tam instrukcjami. Internauci wyłonią 77 półfinalistów, z których eksperci wybiorą już tylko 21 finalistów – wtedy po raz kolejny ruszy głosowanie przez Internet, a stawka będzie bardzo wysoka. Mamy nadzieję, że do ostatniego etapu konkursu dotrą również Mazury.
 
Gorąco zachęcamy do zabawy i głosowania w plebiscycie.
Oficjalna strona konkursu www.new7wonders.com
 
Udowodnijmy, że Mazury to jeden z cudów świata!

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt