[ 2007.08.05 ] Drugi dzień FESTYNU LOTNICZEGO - pokaz Biało-Czerwonych Iskier

Pierwszy dzień Festynu Lotniczego MAZURY 2007 minął pod znakiem pokazów Roberta Kowalika i Ireneusza Jesionka oraz lotów pokazowych M28 Skytruck. Mistrzowie Polski zafundowali mazurskiej publiczności nie lada atrakcję - w czasie wykonywania akrobacji komentowali co robią, jaką figurę bedą wykonywali i co dzieje się w kabinie. Po wylądowaniu zostali przez publiczność nagrodzenie gromkimi brawami.

Ogromne wrażenie robiły loty M28 Skytruck, który - ze względu na niski pułap chmur - nie latał ze skoczkami, więc załoga mogła zademonstrować publiczności możliwości tej maszyny. Szczególnie dużo emocji budziły niskie przeloty na minimalnej prędkości.

Dzień zakończył pokaz sztucznych ogni nad lotniskiem.

Relacje z Festynu Lotniczego MAZURY 2007 oraz zdjęcia można obejrzeć w serwisie internetowym imprezy www.festynlotniczy.pl W sekcji Awioteka umieściliśmy filmy z pokazów akrobacji.

Drugi dzień Festynu to przede wszystkim pokaz Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry. Wczesniej część Zespołu przeleciało na lotnisko śmigowcem, aby opowiedzieć o trudach i pięknie latania Iskarmi, a także pokazać pilotaż na śmigłowcu. Przed i po Iskrach publiczność miała okazję raz jeszcze podziwiać Mistrzów Polski w Akrobacji oraz litewskich pilotów w akrobacji w parze. 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt