[ 2007.06.30 ] Mistrzowie Polski - Jerzy Makula i Robert Kowalik

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Po trzech dniach oczekiwania na poprawę pogody, w piątek i sobotni poranek udało się rozegrać zawody. Wyniki nie były dla nikogo zaskoczeniem – tytuł Mistrza Polski w Akrobacji Szybowcowej obronił Jerzy Makula, Wicemistrzem został Maciej Pospieszyński, a II Wicemistrzem Stanisław Makula – syn Jerzego Makuli.  W akrobacji samolotowej Mistrzem Polski został Robert Kowalik, drugi na podium stanął Wojciech Krupa, natomiast miejsce trzecie zajął Ireneusz Jesionek.

Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach – konkurencje trwały cały dzień w piątek i od świtu w sobotę. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr. W sobotę rano odbyła się ostatnia konkurencja – program nieznany, który uzupełnił punktację do programu dowolnego i obowiązkowego, rozegranego poprzedniego dnia.

Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystego zamknięcia Mistrzostw. Zawodnicy, poza pucharami i medalami, otrzymali nagrody od mazurskich instytucji. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej odbywały się na Mazurach po raz pierwszy.

Zawodnicy na pożegnanie wykonali dla mazurskiej publiczności widowiskowe loty akrobacyjne. Filmy z pokazów będzie można zobaczyć w sekcji AWIOTEKA - zapraszamy.

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji znajdują się na stronie internetowej www.akrobacje.lotniskoketrzyn.pl oraz w e-biurze prasowym lotniska Kętrzyn Wilamowo.


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt