You are currently viewing <strong>14-sta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem</strong>

14-sta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Już za kilka dni (za chwilę) 14-sta rocznica tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem – samolotu z najważniejszą delegacją Rzeczypospolitej Polskiej.

Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów – by uczcić ich pamięć –14 lat temu wstrząsnęła wszystkich w Polsce.

O tej tragicznej katastrofie narodowej nie możemy zapomnieć i nie możemy nie oddać hołdu 96 nieżyjącym ofiarom katastrofy nawet szczególnie w chwili i okolicznościach kiedy nadszedł czas by w rodzinach cieszyć się ze zmartwychwstania Jezusa.

Zamieszczając zaproszenie organizatorzy uroczystości mają nadzieję , że nie zostanie zapomniane. Gwoli pewnego przypomnienia zdarzeń z 10 kwietnia 2010 r. rekomendujemy List Otwarty …

Na tegorocznej uroczystości z tradycyjną wojskową oprawą (kompania honorowa, poczet sztandarowy, poczet flagowy, warta przy obelisku oraz orkiestra wojskowa) , już  wiemy , że władze państwowe (Pana Premiera) będzie reprezentował Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Radosław Król oraz inne delegacje samorządów i instytucji z regionu.

Zapraszamy wszystkich którym czas  i inne obowiązki pozwolą uczestniczyć w uroczystości, dnia 10 kwietnia 2924 roku o godz.8.30 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Zarząd AKJ

Dodaj komentarz